e-refraktometry.pl

Wrocławskie Afrykarium wybrało refraktometry ATAGO

04.03.2015 08:41

 

Pod koniec 2014r. we Wrocławiu otwarto jeden z najbardziej ekstrawaganckich i największych hoteli w Europie. Ponad 30 000 gości otrzymuje za darmo wyszukane dania, ma zagwarantowaną całodobową ochronę, opiekę medyczną oraz nieograniczony dostęp do zespołu basenów o łącznej objętości 15 000 m3. Wszystko to w najnowocześniejszych wnętrzach, pełnych zieleni, egzotycznych ptaków i na dodatek za darmo! Warunek? Trzeba wykazać się pochodzeniem z raf koralowych Morza Czerwonego, krainy Wielkich Rowów, Nilu, a najlepiej być ... manatem lub rybą.

 

Afrykarium Wrocław refraktometr ATAGO PAL-06S

 

 

Dlaczego refraktometr

Wrocławskie Afrykarium to imponujący kompleks akwariów i basenów, specjalizujących się w wodnych ekosystemach Afryki. Jego mieszkańcy wymagają drobiazgowych zabiegów. Jednym z krytycznych parametrów dla wszystkich gatunków morskich jest stopień zasolenia wody. Konieczna jest zatem stała i dokładna kontrola tego parametru. Dokładna, ale jednocześnie szybka i niekłopotliwa. Jedną z najlepszych metod kontroli zasolenia jest metoda refraktometryczna. Afrykarium sięgnęło po urządzenia japońskiej firmy ATAGO: cyfrowy refraktometr akwarystyczny PAL-06S oraz lunetkowy Master-S/Mill-a. Wybór dwóch różnych urządzeń podyktowany był odpowiedzialnością związaną z ich zastosowaniem. 

 

Afrykarium Wrocław refraktometr ATAGO PAL-06S

 

Afrykarium Wrocław refraktometr ATAGO

 

 

Refraktometr cyfrowy PAL-06S

Cyfrowy, w pełni automatyczny i wodoszczelny refraktometr PAL-06S jest doskonałym przyrządem do rutynowej, codziennej pracy. Pomiar zajmuje zaledwie 3 sek, wynik widoczny jest na wyświetlaczu. Utrzymanie refraktometru w czystości i jego kalibracja jest prosta i szybka. PAL-06S można po prostu umyć pod bieżącą wodą, zaś  automatyczna kalibracja zajmuje kilka sekund. Oczywiście refraktometr ma system automatycznej kompensacji temperatury (ATC) oraz szereg funkcji wspomagających (np. system ostrzegania przed światłem zewnętrznym oraz odczyt temperatury).

 
PAL-06S to małe, przyjazne urządzenie od którego bardzo wiele zależy. Wykonywane są na nim pomiary zasolenia we wszystkich słonowodnych basenach i akwariach. Szybkość i wygoda pracy z tym refraktometrem jest niezastąpiona

 Afrykarium Wrocław refraktometr ATAGO

 

Zobacz w naszym katalogu refraktometr akwarystyczy PAL-06S

 

 

Refraktometr lunetkowy Master S/mill-a

Jako refraktometr pomocniczy w Afrykarium używany jest Master-S/Mill-a, również produkcji ATAGO. Jest to nowoczesny refraktometr lunetkowy, wodoszczelny i z systemem ATC. Brak elektroniki może być czasem zaletą. W refraktometrze lunetkowym refrakcję widać “gołym okiem”.


Master S/mill-a wyposażono w dwie skale pomiarowe: zasolenia oraz ciężaru właściwego. Posiada unikalny system Automatycznej Dystrybucji Próbki, pozwalający na nanoszenie próbki bez potrzeby podnoszenia płytki oświetleniowej.

 

Afrykarium Wrocław refraktometr Master S/Mill

 

Afrykarium Wrocław refraktometr Master ATAGO

 

Afrykarium Wrocław refraktometr Master ATAGO

 

Afrykarium Wrocław refraktometr Master ATAGO

 

 

Zobacz w naszym katalogu refraktometr akwarystyczy Master S/Mill-a

 

 

Informacje techniczne i handlowe:
Conbest Sp. z o.o.
30-451 Kraków
ul. Wadowicka 12
tel: 12 261 95 00
wyślij wiadomość

 

Chcesz otrzmywać informacje o nowych produktach i poradach technicznych?
Zapisz sie do jednego z naszych newsletterów tematycznych

 

 

Opublikowane w kategorii: ▒ Recenzje i opinie
Autor:

Jan Iwanicki